2012 metais Olandijoje buvo įkurta, atrodytų, tiesiog dar viena drabužių įmonė. Tačiau tai nebuvo tipinė įmonė, siekianti parduoti kuo daugiau džinsų. Gali net pasirodyti, kad MUD JEANS idėja – džinsų išvis neparduoti. Kaip sako kompanijos steigėjas Bert Van Son: „Sėkmė nebėra apibrėžiama turimų daiktų kiekiu, bet labiau nuotykiais, kuriuos patiriame, ryšiais, kuriuos užmezgame su kitais“. Todėl norint ugdyti pirkėjų sąmoningumą, nuspręsta skatinti džinsus ne pirkti, bet nuomotis, diegiant mintį, kad savininkiškumas tėra praėjusių amžių atgyvena.

Taip MUD JEANS pristatė džinsų nuomos paslaugą, kuri suteikia galimybę nuomotis džinsus metams laiko ir po metų juos grąžinti bei pasiimti naujus. Arba, jei džinsai labai patiko, juos pasilikti. Grąžinti džinsai gali būti parduoti antrinėje rinkoje arba perdirbti. Šiuo metu MUD JEANS audinį sudaro 35-40 % perdirbto džinso. Įmonės siekis: pagaminti džinsus, kurie būtų 100 % iš perdirbto audinio. Paklaustas, kodėl pasirinko džinsus kaip įmonės gaminamą produkcija, Van Son’as priminė, kad džinsai yra labai daug vandens gamybos procese reikalaujantis drabužis.

MUD Jeans tvarumo ratas

Mūsų pačių asmeninė patirtis iš fotosesijos tikrai maloniai nustebino. Šie džinsai itin patogūs, nors medvilnės audinyje – net 95 %. Net pirmą kartą apsimovus, jausmas toks, tarsi džinsus nešioji bent pusmetį. Komfortą lydi ir juntama kokybė. Vos pačiupinėjęs gali suprasti, kad, skirtingai nei greitosios mados parduotuvėse įsigyti džinsai, šie neprairs po pusės metų. O žinant, kad net 35 % šių džinsų audinio sudaro perdirbtą medvilnė, norisi tik šypsotis iš pasitenkinimo.

Mud Jeans Luca lengvi rausvi vyriški džinsiniai šortai MB0020R012C020

Nepamirškite: atsakingas rūšiavimas prasideda nuo atsakingo pirkimo. Ir nėra geresnių džinsų už tuos, kurių gamyboje panaudotas jau perdirbtas džinso audinys.

Kartu mes galime išsaugoti gamtą.